Supply Chain
på riktigt

Ta kontroll över hela din supply chain. Med oss får du en engagerad partner med lång erfarenhet av integration, försörjningskedjor och logistikprocesser. Men vi stannar aldrig vid analys och rapporter. Du får också starka resultat i praktiken. Vi kallar det Supply Chain på riktigt.

Upptäck Meridion du med.

Volvo Warehouse Digital Twin

Vi är väldigt glada över att kunna berätta att vi precis haft avslutningsmöte för den tredje implementeringen av Digital Twin för Volvos lager. Vi är nu live med sju sajter globalt och fler som väntar.

Det är fantastiskt att se hur data kommer till liv och hur snabbt vi kan få en förståelse för lagerhållningen. Tack vare Innovation team på Volvo, kan alla lagerchefer utnyttja fördelarna med lösningen och naturligtvis användarna. Lösningen är mycket uppskattad och alla kan nu njuta av de nya verktygen för att förbättra sin verksamhet.

Vipin Kumar från Volvo Strategy och Innovations team har nu gått med på att visa upp lösningen tillsammans med oss och Qlik.

Är du intresserad av att optimera ditt lager eller kanske bara tror på visualiseringens kraft?

Anmäl dig till Qlik-webinariet tillsammans med oss den 7 februari.

Anmälningslänk

Nyheter

Meridion och Good Solutions i samarbete

Vi firar 20 år av framgång och samarbete