Supply Chain
på riktigt

Ta kontroll över hela din supply chain. Med oss får du en engagerad partner med lång erfarenhet av integration, försörjningskedjor och logistikprocesser. Men vi stannar aldrig vid analys och rapporter. Du får också starka resultat i praktiken. Vi kallar det Supply Chain på riktigt.

Upptäck Meridion du med.

Delta i MAF-webinar tillsammans med Meridion!

I höst och vinter bjuder Meridion in till tre MAF-webinar. Vi visar hands-on hur du kan arbeta med agenter och RPA i Infor Velocity Suite och pratar även om IPS Automation i M3.

Webinar 1 – 2026-10-12 – klockan 10.00-11.00

Infor Velocity Suite i praktiken del 1

Webinar 2 – 2026-11-02 – klockan 10.00-11.00

Infor Velocity Suite i praktiken del 2

Meridions vision är att vara bäst på att visualisera och effektivisera våra kunders verksamheter. Med Velocity Suite får vi helt nya möjligheter att analysera, automatisera och effektivisera affärsprocesserna i M3. Vi har tidigare presenterat möjligheterna med Process Mining och visar nu, i två kommande webbinarier, hands-on hur du kan arbeta med agenter respektive RPA i Velocity Suite för Infor M3.

Webbinarierna leds av Johan Bystedt.

Webinar 3 – 2026-12-07 – klockan 10.00-11.00

När API:erna inte räcker till – IPS kan vara lösningen

Vill du automatisera fler processer i M3 men stöter på begränsningar i tillgängliga API:er?
Under detta webinar visar Meridion hur Interactive Program Services (IPS) kan användas för att automatisera M3-transaktioner och användarflöden på ett smart och praktiskt sätt. Genom en live demonstration får du se hur IPS kan hjälpa verksamheter att effektivisera processer, minska manuellt arbete och skapa nya integrationsmöjligheter även när standard-API:er saknas.

Ta del av konkreta exempel och upptäck hur du kan få ut ännu mer värde av din M3-investering genom snabb och kostnadseffektiv automation.

Webbinariet leds av Oliver Nilsson.

Anmälan sker på www.movexm3.se

Varmt välkomna att delta!

Nyheter

Meridion på PLANs Forsknings- & tillämpningskonferens 2026

Delta i MAF-webinar tillsammans med Meridion!

Logistik- och Affärssystemmässan